Płyneliśmy Dla…

Mariusz „Tasior ” Tkaczyk

Zawsze chciał zostać żołnierzem. Lata przygotowań, treningów i wyrzeczeń pozwoliły mu osiągnąć wymarzony cel: od 2002 roku służył w Brygadzie Kawalerii Powietrznej, potem 3 krotnie z dumą reprezentował Polski mundur poza granicami kraju, uczestnicząc w misjach pokojowych w Iraku i Afganistanie. Przez lata służył dla Kraju. W trakcie swojej służby był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. 2-krotnie Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, Odznaką za rany i kontuzje z jedną gwiazdą. W lipcu 2017 roku Tasior miał wypadek motocyklowy. Rzeczywistość okazała się tragiczna, został sparaliżowany. Od 2019 roku Tasior jest skutecznie rehabilitowany w klinice Dr Romana Olejniczaka we Wrocławiu.

Tasior jest podpieczonym fundacji Sprzymierzeni z GROM nr 041

Piotr „Zięba” Ziębakowski

 

Służbę wojskową rozpoczął w drugiej połowie 2004 r. W trakcie swojej 16-letniej kariery w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. listami pochwalnymi, Gwiazdą Afganistanu, medalem NATO, odznakami 17 WBZ. W roku 2011 pełnił służbę w PKW w Afganistanie na IX zmianie. W listopadzie 2019 r. Zięba uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku pożaru mieszkania, został poważnie poparzony. Uszkodzeniu uległo ponad 40 procent jego ciała, stracił także wzrok. W wyniku pożaru stracił również większość swojego dobytku.

Zięba jest podopiecznym Fundacji Sprzymierzeni z GROM nr 046.

Arek Urbański

Pięcioletni Arek to syn Daniela Urbańskiego, weterana, który służył w Iraku i Libanie. Arek w drugiej dobie życia przeszedł poważną operację serca TGA. Niestety w trakcie operacji nastąpił wylew, o którym rodzice dowiedzieli się po dwóch tygodniach. W ciągu tych dwóch tygodni mózg dziecka został poważnie uszkodzony. Rodzice małego codziennie walczą ze skutkami wylewu. Przez wylew, Arek opóźniony jest psycho- ruchowo oraz choruje na padaczkę. Żeby ratować życie, lekarze założyli mu zastawkę komorowo-otrzewnową. Chłopak stale wymaga intensywnej opieki i rehabilitacji.

Arek jest Podopiecznym Fundacji Sprzymierzeni z GROM nr 048